Híreink
Ma 2023. február 9. csütörtök, Abigél, Alex napja van.
Holnap
Elvira
napja lesz.


Szivárvány Ovi

Az Eötvös Iskola Szivárvány Napköziotthonos Óvodájának hírei, aktualitások, fontos információk valamint képek a hónap eseményeiről - március


Tavaszi szünet | Sütő Lászlóné, óvodavezető

Óvodánkban az iskolai szünethez igazítottan március 29.-től, április 6-ig tart a tavaszi szünet. Szünet után első nevelési nap április 7.-e lesz. A szünet ideje alatt óvodánk - a régi óvodába való átköltözés miatt - csökkentett létszámban üzemel.
Nevelőtestületünk a nyárlőrinci és a tiszaugi óvónőkkel közösen a TÁMOP 3.1.4 és a TÁMOP 3.3.2. pályázatokkal kapcsolatos feladatait egyezteti ezért, ÁPRILIS 6.-án nevelésnélküli munkanap lesz az óvodában.


GERGELY-JÁRÁS | Romhányi Olga, óvónő

A tavaszi jeles napok közül Gergely napja az első, amelyet óvodánk is hagyományként őriz.
A Gergely járás eredete a középkorra vezethető vissza. Elnevezése IV. Gergely pápához fűződik, aki az iskolák védelmezője, pártfogója volt. Ő rendelte el 830-ban ennek a napnak az ünneplését. Elsősorban köszöntő, adománygyűjtő célja volt. Az iskola téli időszakának befejező napján, az idősebb tanulók adományokat gyűjtöttek a  tanítónak és az iskolának.
Az iskolába lépő kicsinyeket pedig hívogatták, toborozták, verbuválták az iskolába. /Régen nem volt kötelező az iskola./
Színjátékokat adtak elő, a szereplők katonai rangot viseltek, Gergely vitéznek nevezték magukat, néhol még a püspököt is megszemélyesítették. A Gergely-járás hagyománya nagyon gazdag volt, de az idők multával egyszerűsödött. Magyarországon szórványosan maradt meg élő néphagyományként. Vannak olyan vidékek ahol az iskolás gyerekek csoportosan, szalagokkal és virágokkal feldíszített kalapjukkal, házról-házra járnak Ger


A háziak pénzzel, tojással meg sonkával fizetnek a jókívánságokért.
A mi községünkben ezen a napon az első osztályosok ellátogatnak hozzánk, színjátékot adnak elő, iskolába hívogató rigmusokkal, dalokkal vidám hangulatot keltenek. Mi leendő iskolások is készülünk a volt csoporttársak fogadására, finom süteménnyel és innivalóval vendégeljük meg őket.
Így volt ez az idén is Izgatottan vártuk e napot, hiszen feltűzhetjük a Gergely ágra a névvel, jellel ellátott szalagjainkat.
Jó alkalom ez a gyermek érdeklődésének felkeltésére az iskola iránt, beszélgetések megindítására, az iskola vonzóvá tételére, s a gyermek megnyugtatására, hogy nincs egyedül  a változásban.


Óvodai hírek - 2009 márciusÓvodai hírek - 2009 márciusÓvodai hírek - 2009 márciusÓvodai hírek - 2009 március

Óvodai hírek - 2009 márciusÓvodai hírek - 2009 márciusÓvodai hírek - 2009 márciusÓvodai hírek - 2009 március

Óvodai hírek - 2009 márciusÓvodai hírek - 2009 márciusÓvodai hírek - 2009 márciusÓvodai hírek - 2009 március

Óvodai hírek - 2009 márciusÓvodai hírek - 2009 márciusÓvodai hírek - 2009 márciusÓvodai hírek - 2009 március

Óvodai hírek -  2009 márciusÓvodai hírek - 2009 márciusÓvodai hírek - 2009 március
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Keresés a honlapon

Otthonunk, Lakitelek újság

otthonunk lakitelek 11

Tőserdő turisztikai fejlesztése

Tőserdő turisztikai fejlesztése

Csapadékvíz elvezető II. ütem

csapadekviz II utem

Kerékpárút építés

top 3 1 1 15

Csapadékvíz elvezetés

top 2 1 3 16

Egészségház fejlesztése Lakiteleken

Egészségház fejlesztése Lakiteleken

Csatlakozás az ASP-hez

Asp 2020

Magyar Falu Program

Magyar Falu Program

Választások 2019

valasztas

Rendőrség telefonszámai

Segélyhívó: 112

Körzeti Megbízott:

06-20-539-5899

Orvosi ügyelet telefonszáma

20/915-7063

 

 Gyengénlátóknak

Generali

gaba logo

Aranyhomok Kincsei - Települési értéktárak

aranyhomokkincsei

Megvalósult a Magyar Kormány támogatásával - Bethlen Gábor Alap

megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap 1

Programnaptár

loader

Közösségi oldalunk

Közösségi média

Kecskemét és térsége turisztikai mobilapplikáció

Kecskemét és térsége mobil app

Kecskemét és térsége rendezvényei

rendezvénynaptár

Üzletek nyilvántartása

Üzletek, cégek nyilvántartásának jegyzéke